Vybraní žáci 8. třídy, které učím zeměpis a dějepis, se zúčastnili IX. ročníku Euroasijského dne na Škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze.
Odměnou za jejich aktivitu a skvělý prospěch byly nejen tři odborné přednášky, ale i možnost ochutnat tradiční jídla z prezentovaných zemí.
Přednášky byly primárně určeny studentům středních škol a široké veřejnosti, o to víc mě těší, že moji žáci mezi nimi obstáli. Jako jediní zástupci základní školy prokázali, že zájem o svět a chuť přemýšlet v souvislostech nejsou věcí věku, ale přístupu.
Z bohaté nabídky jsme si vybrali témata o mladých lidech v Bosně, ukrajinské identitě a islámu v Evropě. Všechny přinesly nové pohledy a obohacující diskuse, které by se do běžné výuky jen těžko vešly.
Žáci se zapojili s opravdovým zájmem, byli zvídaví, otevření a velmi dobře naši školu reprezentovali. Jsem na ně pyšný. Právě takové chvíle mi připomínají, proč má smysl učit – když má člověk možnost s třídou dlouhodobě pracovat a vytvářet si s ní vztah, vzniká prostor pro hlubší práci, která přesahuje běžné učivo.
Děkujeme Škole mezinárodních a veřejných vztahů za pozvání a skvěle zorganizovanou akci. Velmi si vážíme možnosti být součástí takové události – a rádi se zúčastníme znovu